Archiv autora: admin

Kouzelný park

„V pátek 6.9.2019 se v naší školce konalo „První letní promítání“. Po dlouhém vybírání za pomoci rodičů jsme vybrali pohádku „Kouzelný park“. Pohádka byla pěkná, děti i dospělé zaujala. Byla to pohádka ze života – láska, přátelství, smutek i naděje. Pomoc od druhých.

Chtěla bych poděkovat všem rodičům za účast a za dobroty pro děti. Těším se na další setkání. A promítání? To určitě zopakujeme v květnu. Už teď se těším na Vaše návrhy.

Jarmila Homolková

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kouzelný park

Vybarvujeme si svoji značku

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vybarvujeme si svoji značku

Vítejte ve třídě oranžových sluníček

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vítejte ve třídě oranžových sluníček

Sluníčková grafomotorika

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sluníčková grafomotorika

Rozárka slavila svůj svátek

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozárka slavila svůj svátek

Divadélko Šternberk

Dne 4.9.2019 do naší školky U Dvou sluníček přijelo maňáskové divadlo Šternberk, které mělo pro děti připraveny 3 pohádky – „O perníkové chaloupce“, „Červené klubíčko“ a „ O slepičce a kohoutkovi“. Pohádky uváděla dvě kuřátka, a celé divadélko bylo doprovázeno maňáskovými loutkami. Pohádky byly poučné, a vždy vyhrálo dobro nad zlem. Během představení děti zpívaly písně např.: „Okolo Hradce“, „Červený šátečku“,… Dětem se líbily všechny pohádky a pozorně poslouchaly.

Děkujeme maňáskovému divadélku ze Šternberka za pěkné představení a budeme se těšit na další spolupráci.

Klapušová Lucie

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadélko Šternberk

První týden u oranžových sluníček

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem První týden u oranžových sluníček

První den ve školičce U Dvou sluníček

Dne 2. 9. 2019 byl pro některé děti „Prvním dnem nástupu“ do MŠ U DVOU SLUNÍČEK. Děti, které byly v MŠ poprvé, se seznámily se svojí značkou v šatně, přezuly se, rozloučily se s maminkami, tatínky a šly do třídy. Tam je pěkně přivítaly paní učitelky a provedly je po třídě, aby si děti vybraly hračku, se kterou by si chtěly hrát. Paní učitelka Barunka Venclová, která má třídu 2 si s dětmi zopakovala pravidla MŠ – chodíme pomalu, jsme na sebe hodní, půjčujeme si hračky, uklízíme hračky, dodržujeme bezpečnost v umývárně – zopakovala si s dětmi i návyky při mytí rukou s názornou ukázkou. S dětmi zelených sluníček do umývárny chodily paní učitelky a postupně je seznamovaly s návyky hygieny. Po svačince se děti postupně seznamovaly s prostory i zaměstnanci MŠ. Také se zelená sluníčka seznámila s básničkou: „Naše brněnecká školička“ s pohybovým vyjádřením. Zazpívaly si také písně, které znaly. A pláč? Objevil se u těch nejmenších, ale to tak občas bývá. Paní učitelky děti postupně zabavovaly, aby nebyly smutné, aby se jim tolik nestýskalo. Sice to chvilku trvalo, ale povedlo se. I přes špatné počasí se den vyvedl. Děti se postupně zapojovaly do hraní a rozvíjely mezi sebou přátelství.

Všem dětem přejeme, aby se jim ve školičce líbilo, byly spokojené, šťastné, našly si kamarády, kamarádky a naučily se vše potřebné pro rozvoj svojí osobnosti.

Jarmila Homolková a kolektiv MŠ

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem První den ve školičce U Dvou sluníček

Jídelní lístek

Jídelní lístek – 9.9. – 13.9.2019