Archiv autora: admin

Vážení rodiče, srdečně vás zveme na rodičovskou schůzku, která se koná

ve čtvrtek 30. srpna 2018 v 15:00 hodin

v MŠ U Dvou sluníček.

Těšíme se na vás!

Jarmila Homolková a kolektiv MŠ

Co děti potřebují do MŠ:

• Spodní prádlo
  • Tričko krátký, dlouhý rukáv
  • Kalhoty, punčocháče
  • Zástěrku na malování
  • Přezůvky – pevná pata
  • Obuv na pobyt venku
  • Pyžamo
  • Cvičební úbor – starší děti

Vše prosím označte jménem nebo značkou.

Rubriky: Akce školičky, Informace pro rodiče | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Zahájení provozu MŠ – Srpen 2018

Dne 20. 8. 2018

bude zahájen provoz MŠ U Dvou sluníček.

Jarmila Homolková

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Jídelní lístek

Jídelní lístek – 20. – 24.8.2018

Rubriky: Jídelní lístky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jídelní lístek

Přejeme Vám všem krásné prázdniny

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Procvičujeme

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Procvičujeme

Návštěva kamarádů ze ZŠ

V úterý 26.6.2018 za dětmi do naší MŠ U Dvou sluníček přišli kamarádi ze 2. tř. ZŠ Brněnec s paní učitelkou Mgr. Ludmilou Dobešovou. Děti si při příchodu vzájemně předaly dárky a posadily se na zem a na židličky. Druháci naše děti seznámili s ukázkou z čítanky o Bobku a Bobkovi jak byli na lodi. Všechny děti pozorně sledovaly pohádku. Druháci, aby se ve čtení mohli střídat a školkové děti, aby věděly, o čem pohádka je. Poté si s paní učitelkou pohádku připomněli formou otázek. Také si společně nakreslili loď z pohádky a občerstvili se připravenými moučníky. Také si spolu pohráli a pak šli ven na školní zahradu.

Tímto bych chtěla poděkovat za milou návštěvu a vzájemnou spolupráci se ZŠ.

Jarmila Homolková

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva kamarádů ze ZŠ

Výlet předškoláčků a spaní ve školce

Čtvrtek 26. června byl pro předškoláky velkým dnem. Bylo pro ně nachystáno dobrodružné odpoledne, spojené s výletem v Rudce u Kunštátu a přespáváním ve školce.

I když nám zpočátku počasí moc nepřálo, pršelo jen se lilo, vypravili jsme se v pláštěnkách vláčkem směr Letovice a poté autobusem do Rudky u Kunštátu. Zde už se počasí umoudřilo a po krátce přestávce s dobrotami jsme se vydali do Jeskyně Blanických rytířů, kde jsme zhlédli spoustu zajímavých soch. Následovala procházka smyslovou zahradou, kde byly k vidění například hmatové džbány, včelín, nebo zvukové koule. Dětem se asi nejvíce líbil krasohled. Součástí areálu je také Burianova rozhledna, ze které byl krásný výhled na široké okolí. Na závěr se děti vyřádily v Lesním parku. Nacházelo se zde spoustu atrakcí, jako třeba lanovka, houpačky, kladina a podobně.

Plni zážitků jsme se autobusem vraceli zpět do naší školičky, kde už na nás na zahradě čekalo připravené ohniště. Děti si pochutnaly na buřtíkách, pohrály si na zahradě a následovalo nocování. Před spaním jsme dětem přečetly spoustu pohádek, z jejich oblíbených přinesených knížek a za doprovodu filmu Madagaskar jsme usínali ve spacácích.

Tímto děkujeme všem za pomoc s organizací a věříme, že si děti poslední den ve školce dostatečně užily a budou na svá školková léta vzpomínat jenom v dobrém.

Barbora Venclová

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet předškoláčků a spaní ve školce

Grafomotorika – horní a dolní oblouk

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Grafomotorika – horní a dolní oblouk