Archiv autora: admin

Drakiáda

V úterý 14.10.2017 se uskuteční dětmi oblíbená

DRAKIÁDA

Prosíme rodiče, aby dětem donesli do mateřské školy

podepsaného draka

V případě příznivějšího počasí půjdeme draky pouštět dříve. Děkujeme za pochopení

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Drakiáda

Jídelní lístek

Jídelní lístek 16.10. – 20.10.2017

Rubriky: Jídelní lístky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jídelní lístek

Bezpečnost na silnici

Ve středu 4.10.2017 navštívil naši mateřskou školu nprap. Bc. Ondřej Zeman, který pracuje na Policii ve Svitavách. Děti od rána kreslily přáníčka a omalovánku „Policista“. Před návštěvou si děti zopakovaly pravidla slušného chování. Když pan Zeman přišel do MŠ, prohlížel si výzdobu. Po vstupu do třídy děti pěkně pozdravily a postupně se připravovaly na seznámení s panem policistou. Přinesly si židličky a posadily se do kroužku, aby pěkně viděly a mohly s panem policistou navazovat vzájemný kontakt.

Pan Zeman se dětem představil a seznámil je s názvem svého oblečení – „Uniforma“. Poté děti seznámil se svojí prací, která je velkým a poučným přínosem pro děti všech věkových kategorií. Pan policista probíral s dětmi bezpečnost, ptal se na vycházky, na co se nesmí zapomínat – terčíky, vestičky. Jak přecházíme vozovku, železniční přejezd, jak se jmenuje pruhovaný pás na přecházení, zda se smíme – nesmíme zdržovat ve vozovce a proč? Děti se hned chtěly překřikovat a odpovídat. Ale aby mohly mluvit všechny děti, domluvili jsme se všichni vzájemně, že se budeme hlásit. A opravdu, děti se hlásily a vzájemně si naslouchaly a doplňovaly.

Také si pan Zeman připravil pro děti na obrázku křižovatku, kterou děti popisovaly a odpovídaly na dané otázky, co je a není správné a proč. Také se pan policista ptal, zda děti jezdí na kole, kolečkových bruslích, koloběžkách, tříkolkách. A na co nesmí zapomínat. Děti se opět aktivně hlásily a odpovídaly – chrániče, přilby. Pan Zeman děti obdaroval reflexní páskou, papírovým pravítkem a omalovánkou. Děti s úsměvem pana policistu také obdarovaly obrázky a přáníčky a poděkovaly za návštěvu. To ale ještě netušily, že si budou moci prohlédnout policejní auto, posedět v něm, pustit si houkačku, světla.

Pro děti to byl úžasný zážitek. Když se policejní auto rozjíždělo, děti mávaly s úsměvem. Ještě dlouho si o zážitcích povídaly, nejen mezi sebou, ale s nadšením se chlubily rodičům.

Tímto bych chtěla poděkovat Svitavské policii a hlavně panu Ondřeji Zemanovi za úžasné, nezapomenutelné a poučné chvíle, které strávil s našimi dětmi.

Jarmila Homolková

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bezpečnost na silnici

Ovoce – rozvoj jemné grafomotoriky

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ovoce – rozvoj jemné grafomotoriky

Renata měla svátek

Přejeme všechno nejlepší!

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Renata měla svátek

Andrejka a Martinka měly narozeniny

Přejeme všechno nejlepší!

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Andrejka a Martinka měly narozeniny

Ovocno-zeleninový den – 9.10.2017

K podzimu neodmyslitelně patří sklizeň ovoce a zeleniny. Naše děti to moc dobře vědí. Vědí také, že ovoce a zelenina obsahují spoustu vitamínů a že se z nich dá připravit hromada dobrot. V pondělí 9. října se tedy uskutečnil každoroční „Ovocno – zeleninový den“.

Mladší děti – zelená sluníčka, se pod vedením p. ředitelky Jarušky, vrhly na přípravu slaných „Šnečků“ a sladkého „Štrůdlíčku“. Děti pomáhaly s pokládáním surovin (sýr, šunka, rajčata, …) na listové těsto, p. ředitelka poté těsto zamotala, nakrájela a vznikly „Šnečci“. U sladkého závinu si děti, pod dozorem p. učitelky Barunky Z., vyzkoušely strouhání jablíček a válení těsta. Starší děti – oranžová sluníčka, připravily s p. učitelkou Barunkou V. „Mrkvovou bábovku s čokoládou“ a na pití „Ovocné koktejly“. Zapojily se do strouhání mrkvičky, lámání čokolády na kousky, do míchání těsta a do drobného čištění a krájení ovoce. Velký úspěch u dětí sklidila příprava „Ovocných koktejlů“ ze smoothie makeru.

Po upečení našich ovocno – zeleninových dobrot následovala veliká hostina. Před vycházkou se děti posilnily „Šnečky“ a „Ovocnými koktejly“. Odpoledne na děti čekala ochutnávka jablíčkového „Štrůdlíčku“ a „Mrkvové bábovky s čokoládou“. Všechny recepty se nám podařili na jedničku a děti si moc pochutnaly.

Barbora Venclová

 

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ovocno-zeleninový den – 9.10.2017

Podzimní radůstky 12. 10. 2017

Ve čtvrtek navštívili naši školku pan učitel Milan s Liduškou a to se zábavným vystoupením pro děti.

Děti přivítali písničkou „Strom Bombardón“, děti si poslechly pohádku „O kulaté dýni“, kterou vyprávěla Liduška, zacvičily si „Podzimní rozcvičku“ a také se naučily básničku o dýni. Nakonec si s dětmi povídali o podzimu a zazpívali si písničku „Prší, prší“, „Šel zahradník“,…

Děti se do vystoupení krásně zapojily a za odměnu každý dostal hroznové víno a omalovánku.

Lidušce a Milanovi moc děkujeme za vystoupení.

Barbora Zeráková

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podzimní radůstky 12. 10. 2017

Hrajeme si na hřišti u obecního úřadu

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hrajeme si na hřišti u obecního úřadu

Padání hrušek

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Padání hrušek

Zpíváme a hrajeme pohádku „Boudo, budko“

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zpíváme a hrajeme pohádku „Boudo, budko“

Výroba ježečka a tisknutí lístečků

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výroba ježečka a tisknutí lístečků