Archiv autora: admin

Návštěva hasičské zbrojnice

Na středu 30.června 2021 jsme byli pozváni na prohlídku nově zrekonstruované hasičské zbrojnice v Brněnci. Děti se na tento den moc těšily.

Po svačince jsme se v kroužku rozloučily s našimi kamarády Maxíkem a Sebíkem, kteří budou od září chodit do jiné školky blíže k domovu. A poté jsme se mohli připravit a vyrazit směrem hasičská zbrojnice. Děti si prohlédly celou budovu, šatny s veškerým hasičským vybavením a oblečením, v garáži si prolezly hasičská auta a vyslechly si, co všechno mohou hasiči při své práci řešit a kde musí pomáhat. Na závěr se každý na chvíli ocitl jako správný hasič/ka a děti stříkaly vodou z hasičské hadice na cíl. A abychom školní rok zakončily slavnostně, dostaly děti za odměnu sladkou tečku v podobě točené zmrzliny.

Z celého srdce moc děkujeme všem profesionálním i dobrovolným hasičům, za jejich sílu, práci, pomoc i podporu při případných neštěstích, a že se děti mohly s jejich prací i vybavením seznámit a na vlastní kůži si prohlédnout a vyzkoušet. Dětem přeji krásné letní dny a ve zdraví a pohodě se na vás všichni zaměstnanci MŠ U Dvou sluníček moc těšíme v srpnu.

Iva Kunková

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva hasičské zbrojnice

Výlet a nocování s předškoláky

Úterní odpoledne a následně i noc patřila našim předškoláčkům. Pro děti jsme si připravily výlet do Březové nad Svitavou, zábavu na školní zahradě a přespávání ve školce.

Po obědě se děti společně se mnou a s p. ředitelkou Jaruškou, vydaly do Brněnce na autobus, který nás dovezl na náměstí do Březové nad Svitavou. Odtud pokračovala naše cesta k rozhledně Járy Cimrmana. Některé děti zvládly vylézt až na samý vrchol rozhledny, kde se za odměnu občerstvily sladkostmi od svých rodičů. Cestou zpět jsme se zastavily na lanovém parku, kde děti zdolávaly různé překážky. Vyzkoušely si například chůzi po lanovém žebříku, po laně, prolézání sítě, nebo houpání na kládě. Po dovádění v parku čekala na děti dobrota v podobě limonády a pizzy v místní pekárně.

Cestu zpět do školky jsme volily po cyklostezce, kterou jsme si zpříjemnily hrami „Arizona“ a „Bomba“, díky kterým dětem cesta rychleji utekla. Po návratu do školky už na děti čekal skákací hrad na naší zahradě. Děti využily také houpaček, skluzavky a hráli různé spontánní hry. Před spaním si děti prohlédly knížky, které si donesly a zhlédly pohádku Zakleté pírko. Všechny děti zvládly bouřlivou noc velice dobře, většina z nich ani nepostřehla, že nějaká bouřka byla a přespávání ve školce se jim i přes počáteční obavy, moc líbilo.

Děkuji všem za spolupráci. Myslím si, že děti si ten svůj den i noc velmi užily a budou na naši školku vzpomínat jen v dobrém. Krásné sluníčkové prázdniny všem.

Barbora Venclová, Dis.

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet a nocování s předškoláky

Oslavenci v červenci

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oslavenci v červenci

Loučení se Sebíkem a Maxíkem, zmrzlina

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Loučení se Sebíkem a Maxíkem, zmrzlina

Na hřišti u koupaliště

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na hřišti u koupaliště

Návštěva paní učitelky Lucinky a dcerky Sofinky

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva paní učitelky Lucinky a dcerky Sofinky

Sklízíme kedlubny

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sklízíme kedlubny

Poděkování

Poděkování všem rodičům nejen Nedušky, Káje, Viktorky, Jiříčka, Kubíčka N., Agátky, Martínka V.  za milé u srdce zahřívající dárky nejen pro děti, ale i pro kolektiv MŠ, za podporu a vzájemnou spolupráci .

Tento rok byl vzhledem k situaci opět velmi náročný, ale vše se zvládlo a opět se nám všem objevily úsměvy na tváři. Doufám, že vše nehezké, co se stalo se už nebude opakovat.

Těším se opět na naše společné chvíle při společných aktivitách.
Všem přeji krásné prázdniny, hodně sluníčka a ať se máte všichni moc hezky.

MŠ U Dvou sluníček bude uzavřena v období 7.7. – 8.8.2021
Otevřena bude zase od 9.8.2021 od 6.00 hod.

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování

„Osvěžující nápoj v letním dni“

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „Osvěžující nápoj v letním dni“

Tvoříme zmrzliny