Archiv autora: admin

Ranní činnosti, omalovánky, grafomotorika

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ranní činnosti, omalovánky, grafomotorika

Martin na bílém koni

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Martin na bílém koni

Sportovní hry za bytovkou

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní hry za bytovkou

Ranní činnosti a kreslení před MŠ

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ranní činnosti a kreslení před MŠ

Proudové cvičení

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Proudové cvičení

Bacily kolem nás

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bacily kolem nás

Moje zoubky

Dne 8.11.2018 za námi do školky přišla paní zubařka MUDr. Jana Illová. Děti si s paní zubařkou povídaly o zoubkách, jak je správně čistit, jak dlouho je čistit a jak o ně správně pečovat. Společně jsme si povídali o potravinách, které jsou zdravé pro naše zoubky, a které naopak ne.

Paní zubařka pomocí názorných zoubků (z plastelíny) dětem ukázala, jak se zoubky vrtají. Děti také rozlišovaly, které zubní kartáčky jsou vhodné pro děti a které naopak ne. Paní zubařka poté dětem ukázala různé nástroje, které se u pana zubaře používají.

Na závěr byly děti obdarovány menším balíčkem sladkostí, a děti zase předaly papírové srdíčko, které pro paní zubařku vytvořily. Dětem se beseda velice líbila.

Děkujeme paní zubařce za velmi příjemnou besedu, která byla pro děti nejen zajímavá, ale především přínosná.

Lucie Klapušová

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Moje zoubky

Dramatizace Martin na bílém koni

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dramatizace Martin na bílém koni

Martin má narozeniny

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Martin má narozeniny

Já a moje zdraví

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Já a moje zdraví

Viktorka slaví narozeniny

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Viktorka slaví narozeniny

Návštěva školní družiny v MŠ

V úterý 6.11. 2018 nás navštívila školní družina ze ZŠ Brněnec s paní vychovatelkou Milenou Kutlákovou.

Školkové děti se na návštěvu moc těšily a ráno vyrobily pro děti a paní vychovatelku „Ježečky“ z vlny. Také si připravily bonbóny, aby se měli kamarádi moc hezky a pro paní Kutlákovou si nachystaly kávu a oplatky. Paní kuchařka Ivanka napekla pro všechny děti tradičně perník a také dvoubarevný piškot. Na pití jsme všem nabídli kakao nebo čaj. Dopoledne uteklo rychle a děti se nedočkavě těšily na odpoledne.

To bylo shledání. Děti se vzájemně přivítaly, průběžně si hrály, povídaly, kreslily, občerstvovaly. Některé děti do naší školky chodily a strávily zde moc krásné chvíle. Paní vychovatelka nám všem také přinesla dárečky, které vyráběla s dětmi ve školní družině. Nálada byla úžasná. Těšíme se opět na další setkání, neboť bude v tomto roce poslední, vánoční. A co pěkného nám přinese? Necháme se překvapit.

Tak brzy na shledanou.

Jarmila Homolková

Rubriky: Akce školičky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva školní družiny v MŠ