26.05.2017 – Sůl nad zlato, představení žáků ZŠ

V pátek 26. 5. 2017 jsme byli pozvání do základní školy v Brněnci, na pohádku „Sůl nad zlato“. Po svačince se děti posadily do kroužku a zopakovaly si pravidla slušného chování. Seznámila jsem děti s pohádkou, kterou si pro ně nachystali žáci 2. třídy s paní učitelkou Mgr. Ludmilou Slezákovou. Děti se moc těšily. Když přicházely ke škole, účinkující už vykukovali ze dveří a nemohli se dočkat, až se budou moci ukázat. Děti pěkně pozdravily paní učitelku a hosty, kteří už čekali na vystoupení.  Pak se v tichosti posadily a čekaly, až pohádka začne. Hlavní hrdinkou byla Maruška, která otce milovala jako pouhopouhou sůl. A tak se otci znelíbila a ten ji vyhnal.  Když byla sladká hostina, pan kuchař nezapomněl na děti a také je občerstvil. Pak pohádka pokračovala. Král onemocněl a pochopil, že se bez soli žít opravdu nedá. A kdo ho zachránil? Přece Maruška. I v této pohádce vše dobře dopadlo. Dětem se moc pohádka líbila. Školáci byli moc šikovní, byli obdarováni velkým potleskem. Po pohádce se paní učitelka ptala dětí, kdo v pohádce vystupoval. Děti velmi pěkně reagovaly a dokázaly odpovídat, neboť je pohádka zaujala.

Moc bych chtěla poděkovat paní učitelce Slezákové za pozvání a už teď se těšíme, až budeme moci přijít do školy na pohádku.