13.06.2017 – Mach a Šebestová jedou na prázdniny

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

Letní prázdniny se již kvapem blíží a i naše děti se na ně velice těší. V úterý 13.6.2017 nás navštívila paní knihovnice Ivanovová s knížkou Mach a Šebestová. Jeden z příběhů vypráví právě o radovánkách na prázdninách. Mach a Šebestová se pochopitelně na prázdniny také těšily, jenomže je jim líto, že je nemohou strávit společně, i se psem Jonatánem. Šebestová totiž odjíždí k babičce a dědovi na venkov a Mach s rodiči do Bibione. Vše ovšem zařídilo kouzelné sluchátko, které vytvořilo Machy dva – jeden opravdu cestuje s rodiči do Itálie a druhý může strávit prázdniny u Šebestových. Děti od paní knihovnice vyslechly i další vtipné příhody. Na závěr si děti prohlédly obrázky a všichni společně jsme si zazpívaly písničku: „My jsme žáci 3.B…“.

Děkujeme paní Ivanovové a těšíme se na další spolupráci v novém školním roce.

Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.