Zdena Ivanovová – „O perníkové chaloupce“

V úterý 19.9.2017 nás navštívila paní knihovnice Ivanovová z Obecní knihovny v Moravské Chrastové v rámci projektu „Pohádka na každý měsíc“. Úspěšný projekt jsme zahájili tradiční pohádkou „O perníkové chaloupce“.

Po domluvě s paní knihovnicí pokračujeme letos v projektu pouze s oranžovými sluníčky, takže děti paní Ivanovovou již dobře znaly. Pěkně jí přivítaly obrázky a bylinkovým čajem a pohádka mohla začít. Děti pozorně naslouchaly poutavě vyprávěné pohádce, děj doplňovaly o vlastní názory a radily s pokračováním. Na závěr děti přednesly paní knihovnici veršovanou verzi pohádky od Františka Hrubína. Na rozloučenou udělila paní Ivanovová dětem úkol – mají nakreslit pohádku „O Perníkové chaloupce“ pastelkami, podle vlastní fantazie.

Děkujeme paní knihovnici Ivanovové za návštěvu a těšíme se zase za měsíc s další pohádkou.

Barbora Venclová