VÝPRAVNÁ CESTA ZA STRÝČKEM PODZIMEM

Tento den děti z mateřské školy U Dvou sluníček čekala „Výpravná cesta za strýčkem Podzimem“. Po svačince si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti a slušného chování, aby se mohly vydat na cestu.

Před školkou na děti čekal první dopis, kde bylo napsáno, že mají jít podle barevných fáborků a u dvou fáborků splnit úkol. Děti cestu pečlivě sledovaly a plnily úkoly. Například zarecitovaly podzimní básničku, zazpívaly „Štrůdlíček“, hádaly hádanky, zacvičily si, řekly básničku s pohybem „Hruška na zem spadla“. Děti si se všemi úkoly poradily, a tak mohly začít hledat poklad. Poklad našla Romanka ukrytý pod listím, kde byla krabice plná oplatků. Děti si nejprve daly hrušku a jablko a poté si každý snědl oplatek.

Dětem se cesta moc líbila a domů si děti ještě odnesly diplom.