„Drakiáda“

Jak už to tak bývá, na podzim se pouštějí draci. Ve školce jsme si „Drakiádu“ naplánovali na 24.10.2017. Děti si od pondělí nosily do školky draky, aby je mohly v daný den pouštět. V úterý ráno počasí vypadalo všelijak a děti byly smutné, protože sem tam i mrholilo. Ale po svačince, když si děti povídaly o počasí a zda je počasí na pouštění draků to pravé se nám samo počasí umoudřilo. Chvílemi bylo vidět i sluníčko. Proto jsem si s dětmi zopakovala pravidla bezpečnosti a postup při pouštění draků. Pak už jen napít, hygiena, pořádně se obléknout a hurá, rozdat si draky.

Pouštění draků se nakonec uskutečnilo na školním hřišti. Dráčci létali průběžně, dle větru. Dětem se den líbil, vydařil se, i když nebyl moc velký vítr. A dráčci ještě ve školce zůstali. Pokud nám bude přát v budoucnu počasí, ještě si je půjdeme pouštět.

Jarmila Homolková, ředitelka MŠ