Svatý Martin – lidová tradice

Jedenáctý listopad bývá spojován s pranostikou „Martin přijíždí na bílém koni“. Děti se v týdnu s tímto pořekadlem seznamovaly. Cvičily s koňmi jako Martin, naučily se písničku s doprovodem hudebních nástrojů, vyslechly básničky, vykreslily si omalovánku a v pátek zhlédly krátké představení od oranžových sluníček. Děti nacvičily legendu o Svatém Martinovi s kostýmy a s drobnými kulisami.

Příběh je zaujal, a proto jsme ho sehrály hned několikrát. Starší děti byly odměny velikým potleskem od děti mladších a od p. učitelek. Po pohádce následovala vycházka s ukázkou hus a kačenek a poté Svatomartinská husa od naší paní kuchařky Ivanky.

Barbora Venclová