Pohádka „O sněhovém nadělení“

Ve čtvrtek 16.listopadu nás v naší školce navštívilo divadlo JÓJO se zimní pohádkou s názvem „O sněhovém nadělení“.
V pohádce se nám představil medvídek, který nemohl usnout zimním spánkem, a proto se vydal do lesa hledat kamaráda ježečka. Ježek medvědovi nabídl,že si s ním může lehnout do jeho postýlky a určitě spolu usnou. Ale bohužel se tak nestalo a byla jim pořád zima. Ježečka a medvídka napadlo,že když si zacvičí, tak jim bude teplo. Děti si s radostí zacvičily a zazpívaly s méďou a ježečkem. Děti si zazpívaly písničku o běžkách, bleškách, o vysoké hoře Sněžce, na kterou se medvídek a ježeček vydali. Během cesty si zvířátka spolu s dětmi zaházeli sněhovými koulemi. V horách medvídek s ježečkem potkali meluzínu, která jim darovala běžky, aby se rychleji vrátili domů. Když došli domů, tak se zachumlali do svých pelíšků a spali až do jara.
Na závěr děti dostaly sladkou odměnu a bublinkovou fólii, na kterou děti hrály při zpívání.

Barbora Zeráková