01.12.2014 – Mikulášské radůstky Lidušky a Milana

V pondělí 1. 12. 2014 se v MŠ U dvou sluníček konaly „Mikulášské radůstky“. Od rána se děti moc těšily. Věděly, že přijde za nimi návštěva Liduška a Milan, ale nevěděly, jaká pohádka to může být? Kdopak bude tentokrát hlavním hrdinou? Po svačince si děti v komunikativním kroužku pověděly, že je první den v posledním měsíci, že je to prosinec, a že se blíží Vánoce, ale před nimi chodí kdo? No přeci čert, anděl a Mikuláš, volaly děti. A o čem tedy mohou být radůstky? Ptala se paní učitelka? Přeci o Mikuláši. Ano, a to už se děti v tichosti posadily na židličky, zopakovaly si pravidla slušného chování, zazpívaly si píseň: „Vánoční zvoneček“ a najednou… slyšely krásné jemné zvuky flétničky. V tichosti se zaposlouchaly. Hned poznaly známou píseň. Ale nejprve se pěkně přivítaly s p. uč. Milanem a pak si píseň: „Mikuláš ztratil plášť“ zazpívaly. A pak přišla naše Liduška, která se zaposlouchala do vyprávění Milana, chvíli poslouchala a pak povídá: „Ale Milane, to bylo přeci jinak“ a začala vyprávět. Pohádka byla o čarodějnickém klukovi Ťulínkovi, který se schoval do komína a vypadl z něho čertík, neboť byl celý, celičký ušmudlaný. A Ťulínka si spletl s čertíkem i anděl s Mikulášem. A tak se stalo, že chodil nadělovat i Ťulínek. Všichni tři přišli k jeho kamarádovi, který ho poznal. Jak to, že to jsi ty, Ťulínku, ptal se. Mikuláš s andělem se na sebe podívali a nevěřili, že se mohli takhle plést. Ale vše dopadlo dobře. Ťulínek se pořádně umyl, čertík se našel a pokračoval s andělem a Mikulášem s nadělováním balíčků. Pohádka se dětem moc líbila. Děti si zacvičily „Mikulášskou rozcvičku“, zazpívaly si s doprovodem klavíru píseň „Mikuláš“ a pak si všichni zatancovali. Milan během vyprávění nakreslil dětem omalovánku, kterou si odpoledne děti vykreslily pastelkami. Děkujeme za krásnou pohádku. Už teď se všichni těší na další radůstky, které dětem přináší mnoho nových poznatků a úsměvů na tváři.