„Velikonoce“

Svátky jara, oslavíme, společně se pobavíme, smějeme se převelice, ať žijí Velikonoce. Velikonoce patří k dalším tradičním svátkům. Děti se na tyto dny těší, neboť se seznamují a opakují si tradice. I k této tradici patří pečení, přáníčka, vyrábění, zpívání, recitování. Od pondělí 19.3.2018 se děti začaly s touto tradicí seznamovat. Úkolem bylo osení. Děti tato činnost bavila, byly moc šikovné, a nezapomněly zrníčka zalévat. Ve čtvrtek vyráběly krásná velikonoční přáníčka, která potěší všechna srdíčka. A pátek byl pro ně opět pracovní, ale sladký. Seznámily se se surovinami k pečení, řekly si, kde se berou a postupně se zapojovaly do správné přípravy těsta. Které potom vyvalovaly válečkem a vypichovaly vykrajovátky tradiční tvary Velikonoc. Po upečení si děti své mňamky ochutnaly a byly spokojené. Také si zazpívaly písně o jaru a řekly si Zajíčkovu koledu. Týden se povedl. Děti mají plno zážitků.