Výlet do Záchranné stanice Pasíčka

V úterý 10. března se děti z MŠ U Dvou sluníček vydaly na výlet do Záchranné stanice v Pasíčkách.

Už od samého rána se děti na výlet moc těšily a vyhlížely autobus. Po svačince si zopakovaly pravidla bezpečnosti a slušného chování, zašly si na záchod, oblékly se a šly si sednout do autobusu, kde je paní učitelky připoutaly. Když se autobus rozjel, tak některé děti začaly hned z batůžků vytahovat a jíst dobroty, které si vzaly z domu a jiné zase sledovaly cestu a říkaly, co všechno vidí.

Při příjezdu do Pasíček se nás ujal pán, který nás rozdělil na dvě skupiny. A to na zelená a oranžová sluníčka. Zelená sluníčka šla s pánem do místnosti, kde si sedly na podsedáky. Pán dětem pouštěl zvuky zvířátek a děti se je snažily hádat, dozvěděly se, kde které zvířátko žije, jak až se může zaklonit čáp a jak vyhodit netopýra, když se zamotá do záclony. Děti se také podívaly na živé veverky, kosy, havrana, rysa, jezevce, osmáky a dozvěděly se, proč je tam mají. Nakonec se děti pěkně rozloučily, poděkovaly a vydaly se autobusem zpět do školky na oběd.

Barbora Zeráková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.