Povídání o pejskovi a kočičce“ s paní Ivanovovou

Ve čtvrtek nás v rámci projektu „Pohádka na každý měsíc“ navštívila paní knihovnice Zdena Ivanovová ze zdejší knihovny. Tématem posledních čtrnácti dní byla zvířátka a tak jsme pro děti vybraly knížku „Povídání o pejskovi a kočičce“.

Na úvod děti paní knihovnici přivítaly vyrobenými srdíčky. Povídání začalo tím, že děti vyprávěly o svých domácích mazlíčcích – jak se jmenují a jak se o ně starají. Paní knihovnice poté pokračovala stručnými informacemi a Josefu Čapkovi, který knížku napsal a přečetla dětem příběh „Jak psali psaní děvčatům do Nymburka“. Děti poslouchaly a doplňovaly pohádku o své poznatky. Po skončení měly děti za úkol společně převyprávět jakýkoliv další příběh z této knížky. Děti si zvolily „Jak pejsek a kočička myli podlahu“. Zpočátku si nebyly moc jistí, jak začít, ale s mojí pomocí vyprávění hravě zvládly. Paní knihovnice přinesla dětem omalovánky z knížky a poprosila je o jejich vykreslení. Dětem se omalovánky velice líbily a ihned po odpočívání si je s nadšením vykreslily.

Děkujeme paní knihovnici za příjemné setkání a těšíme se na další spolupráci.

Barbora Venclová