Den bezpečnosti a cyklistiky

V pátek 4.5.2018 se konal v prostorách firmy Silk &Progress „Den bezpečnosti a cyklistiky“. Tento den se koná pro všechny školáky ZŠ, kde plní úkoly, které by měli znát při jízdě na kole. Ale i pro děti z mateřské školy bylo připraveno spoustu zajímavého.

Po svačince si děti z MŠ U Dvou sluníček zopakovaly pravidla bezpečné chůze po chodníku a při přecházení vozovky. A železničního přejezdu. Zopakovaly si také pravidla slušného chování. Před školkou se děti pěkně zařadily do dvojic a mohlo se jít do Chrastové. Cestou děti opakovaly značky a názvy dopravních prostředků. Po příchodu do prostor Silku se s dětmi a učitelkami přišla přivítat paní ředitelka ZŠ Mgr. Lenka Kašparová, která měla pro všechny děti, a nejen pro ně nachystanou odměnu – sladký perník. Děti se seznámily s povoláním „Hasič“, mohly si i stoupnout na plošinu. Dále s pracovním vozem celní správy, ve kterém měli i PC a internetové připojení, s celním psem VIPEM, který byl velmi milý a přítulný. Také se posadily na policejní motorku a sedly si do auta, kde si směly pustit houkačku a majáček. Také nezapomněly navštívit sanitku, ve které si mohly změřit tlak, poslechnout tlukot srdce, dozvědět se základní věci o první pomoci. Dopoledne bylo pro děti velmi zajímavé a také bylo přínosem pro jejich vzdělávání.

Tímto bych chtěla poděkovat paní Mgr. Kašparové za pozvání a všem, kdo se na této akci zúčastnil.

Těšíme se na další setkání.

                                                                                                                           Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.