„Sluníčkové radůstky“ – zábavné vystoupení L. Lujkově a M. V. Hakla

Ve čtvrtek dopoledne přijela za námi bývalá paní ředitelka Liduška s panem učitelem Milanem. Nepřijeli s prázdnou, ale se Sluníčkovými radůstkami. A co jsou to vlastně ty Radůstky? Jedná se o program plný písniček, pohádek, hádanek a tanečků na dané téma. A protože nám stále přeje krásné slunečné počasí, dostaly první Radůstky v tomto školním roce, název Sluníčkové.

Na úvod děti zhlédly Pohádku O sluníčku, ve kterém vystupovala zvířátka jako beruška, šneček, nebo žabička. Pohádka byla doplněná o tématické písničky („Beruška Maruška“, „Skákala žabka“, „Strom Bombardón“,…). Další písničky, tentokrát lidové, si děti mohly zazpívat společně s kytarou. Nechyběla ani rozcvička se žlutým paprskem, hádanky a závěrečná diskotéka. Děti si domů odnesly sluníčkovou omalovánku.

Po Radůstkách následovala veliká oslava, jelikož Liduška s Milanem slavili narozeniny a svátek. Děti jim popřály, zazpívaly písničky a předaly dárečky. Odměnou pro ně byla voňavoučká perníková sluníčka.

                                                                                     Barbora Venclová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.