Pohádka O třech medědech

Ve středu 19.9.2018 navštívila třídu oranžových sluníček paní knihovnice Zdena Ivanovová z místní lidové knihovny v Moravské Chrastové. Tématem tohoto týdne byla rodina a tak jsme pro děti, po domluvě s paní knihovnicí, vybrali pohádku O třech medvědech.

Děti přivítaly paní knihovnici srdíčky a podzimním papírovým ježečkem. Na úvod děti dostaly za úkol pokusit se převyprávět děj pohádky vlastními slovy. Matýsek ukazoval dětem obrázky a podle nich zvládly děti vyprávění na jedničku. Po pohádce položila paní knihovnice dětem otázku: „A kdo patří do tvé rodiny?“. A děti, jeden po druhém, povídaly o své rodině. Další knížkou se zvířecí rodinou jsou například také Broučci. Z této knihy děti vyslechly pohádku od paní knihovnice a knížku s krásnými ilustracemi si mohly prohlédnout.

Děkujeme paní knihovnici Zdeně Ivanovové za návštěvu a těšíme se zase v měsíci listopadu.

Venclová Barbora