Ovocno – zeleninový den

Protože chceme být zdraví, připravili jsme si ve středu 10.10.2018 den plný ovoce a zeleniny, tedy „Ovocno – zeleninový den“. Ráno jsme si v kroužku pověděli, co budeme tento den potřebovat, jaké suroviny a odkud se berou. Také jsme si zopakovali pravidla hygieny, která je pro přípravu pokrmů velmi důležitá a také proč. Pro tento den jsme se rozhodli pro přípravu mrkvových muffinů, domácí pizzy, jablečného štrůdlu a zeleninového štrůdlu.

Před pečením jsme si zazpívali písně: „Šel zahradník“, „Pod naším okýnkem“ a „Cibulenku“. Poté jsme se dali do práce. Děti strouhaly, válely, měřily, spolupracovaly. Pomáhaly, jak nejvíc uměly. Odměnou pro ně bylo čokoládové fondue, ve kterém si máčely piškoty, banán, hroznové víno a zapíjely to banánovým koktejlem. Vůně pečení se linula po celé školce, mňam. Závěrem si děti zazpívaly píseň: „Štrůdlíček“. Na pečení samozřejmě nedohlížel nikdo jiný, než naše paní kuchařka Ivanka – děkujeme. Po upečení nám naše dobroty nachystala na odpolední svačinku. Mňam, mňam, to si pochutnám.

Den se vyvedl, děti si vše užily s úsměvem.