Moje zoubky

Dne 8.11.2018 za námi do školky přišla paní zubařka MUDr. Jana Illová. Děti si s paní zubařkou povídaly o zoubkách, jak je správně čistit, jak dlouho je čistit a jak o ně správně pečovat. Společně jsme si povídali o potravinách, které jsou zdravé pro naše zoubky, a které naopak ne.

Paní zubařka pomocí názorných zoubků (z plastelíny) dětem ukázala, jak se zoubky vrtají. Děti také rozlišovaly, které zubní kartáčky jsou vhodné pro děti a které naopak ne. Paní zubařka poté dětem ukázala různé nástroje, které se u pana zubaře používají.

Na závěr byly děti obdarovány menším balíčkem sladkostí, a děti zase předaly papírové srdíčko, které pro paní zubařku vytvořily. Dětem se beseda velice líbila.

Děkujeme paní zubařce za velmi příjemnou besedu, která byla pro děti nejen zajímavá, ale především přínosná.

Lucie Klapušová