Beseda s panem myslivcem

Dne 20.11.2018 nás přijel navštívit, do MŠ U Dvou sluníček, pan myslivec Mgr. Milan Novotný. Pan myslivec se nejdříve dětí ptal, která zvířátka můžeme v zimě v lese potkat, a která naopak ne. Během besedy se děti také dozvěděly, co takový myslivec dělá, čím zvířátka krmíme, jak se v lese máme chovat,…

Děti také mohly vidět vycpaná zvířátka – kunu, sojku, lišku, jezevce, lebky – srnce, muflona, zuby divočáka,… Ke konci besedy dostaly děti úkol, kdy měly přiřazovat stopy ke zvěři. Děti vzájemně spolupracovaly a úkol se jim povedl výborně. Po splnění tohoto úkolu, dostal každý od pana myslivce prázdný patron, ze kterého si může vyrobit chrastítko. Děti naopak obdarovaly pana myslivce vyrobenými srdíčky.

Děkujeme panu myslivcovi za příjemně strávené dopoledne. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací a byly šikovné.

Lucie Klapušová