Pohádkový karneval

„Z pohádky do pohádky“ – tak zní téma, kterému se nyní věnujeme. Proto vznikl nápad, uspořádat pro děti „Pohádkový karneval“, který se konal ve středu 16. ledna dopoledne.

Děti si přinesly masky a kostýmy nejrůznějších druhů. Z klasických pohádek se objevila například Šípková Růženka, Červená Karkulka s vlkem, čarodějové a čarodějky, paní ředitelka Jaruška v podobě královny a kouzelná babička v podání asistentky Pavly. Moderní pohádky zastupovali Spidermani, Elzy, nebo Zvonilka. K pohádkám patří také zvířátka. Zavítala za námi včelka s čmelákem, motýlci, ale také kačenka. Já jsem představovala berušku a p.uč. Lucka se převlékla za myšku Minnie. Povoláni zastupoval hasič a závodník formule 1.

Proběhla promenáda v maskách a samozřejmě diskotéka. Školkou se nesly hity jako: „Pozor, jsou k vám kuřátka“, „Beruško, půjč mi jednu tečku“, „Jede, jede mašinka“, nebo „Hajný je lesa pán“. Na závěr si děti dočkaly jablíčkového šampáňa a sladkého i slaného pohoštění.

Barbora Venclová