21.01.2015 – Z pohádky do pohádky s paní knihovnicí

Protože tento týden probíráme s dětmi téma „Z pohádky do pohádky”, tak jsme se rozhodli opět společně navštívit knihovnu v Moravské Chrastové. V komunikativním kroužku jsme si ráno nejprve s dětmi povídali o tom, co nás dnes čeká. Zopakovali jsme si, jak se budeme správně chovat v knihovně, také jsme si pověděli, jaké druhy knih známe a co všechno můžeme v takové knize najít. V kroužku jsme si také povídali, jakou pohádku má každý rád a jakou knihu by si rád v knihovně půjčil. Potom jsme si ještě zopakovali pravidla bezpečnosti, která musíme dodržovat při chůzi po chodníku a při přecházení vozovky a vyrazili jsme. V knihovně nás pěkně přivítala paní knihovnice, která už pro nás měla připravené krásné a zajímavé povídání o pohádkových knihách. Děti si potom měly možnost samy prohlížet knihy, které je zajímaly a které se jim líbily. Nakonec jsme si s dětmi vybrali knížky, které jsme si půjčili do školky, poděkovali jsme paní knihovnici a předali drobné dárečky.

Tímto srdečně děkujeme paní knihovnici za zajímavé povídání a někdy příště na shledanou.

Lenka Kabelková