Pečeme štrůdl, slané šneky a mrkvové muffiny

Na podzim se sklízí ovoce a zelenina. Všichni víme, že jíst ovoce a zeleninu je velmi důležité, protože v sobě obsahují hodně vitamínů. A proto, 10. října, jsme si společně s dětmi připravili z ovoce a zeleniny různé pokrmy.

Všechny děti byly nejdříve seznámeny s pravidly bezpečnosti, hygieny a následně s tím, co budou péct. Děti ze zelených sluníček, společně s paní ředitelkou Jaruškou a paní učitelkou Luckou, připravovaly jablíčkovo-hruškový závin a slané šneky (ze šunky, sýru, papriky, rajčat, kečupu,…). Děti z oranžových sluníček, s paní učitelkou Barunkou a paní asistentkami Pavlou a Ivou, připravovaly mrkvové muffiny s kousky čokolády.

Mladší děti si mohly vyzkoušet válení těsta, strouhání ovoce, pokládání surovin, potírání vajíčkem, starší děti strouhaly mrkvičku, lámaly čokoládu na kousky, míchaly těsto,…

Dětem se pečení velice líbilo a hezky spolupracovaly. Všechny pokrmy se dětem povedly a odpoledne po svačince si na nich pochutnaly.

Klapušová Lucie