Čarování s dýněmi

V pátek 1.11. jsme si s dětmi v naší školičce připomněli, že se blíží „Dušičky“. Děti se po svačince seznámily s krátkým příběhem, co tedy „Dušičky“ vlastně znamenají, co na takový svátek a v takovém období děláme. Po krátkém příběhu následovalo tvoření z dýní. Každý dostal svoji dýni, kterou si vydlabal a následně dozdobil.

Z dýní jsme tvořili vázičky nebo veselé dýňové panáčky. Děti si na tvoření mohly vybrat různé květinky, lístečky, nalepovací očička, bambulkový nos, nalepovací příšerky. Když měly děti hotové výrobky, každý dostal čokoládové halloweenské oko, pytlíček s halloweenskými sladkostmi. Na závěr pátečního dopoledne jsme s dětmi zopakovali pravidla bezpečnosti, a šli jsme zapálit svíčku k pomníku padlých hrdinů do Moravské Chrastové. Dětem se tvoření i procházka líbila, hotové dýně si odnesly děti domů.

Klapušová Lucie

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.