Zvířátkové radůstky

Ve středu 27. listopadu za námi do školky přijela paní Liduška Lujková s Milanem Haklem, a tentokrát s pohádkou „Jak zvířátka nadělovala.“

Po vzájemném přivítání se začala pohádka, která byla o tom, že sluníčko už šlo spát a tak hřálo málo. Na nebi bydleli andělíčci – Všudybýlek a Rošťáček, kteří pekli perníčky a spálili při tom sluníčko. Sluníčko tedy začalo znovu hřát a tak si zvířátka myslela, že začalo znovu jaro. Probudila se beruška Maruška, šnek Fek, pejsci, srnečka a kňour. Všechny tato zvířátka přišla k domečku, kde zaklepala a otevřel jim Mikuláš. Když jim Mikuláš řekl, že chystá balíčky pro hodné dětičky, zvířátka mu pomohla nadělovat balíčky dětem. Když se Mikuláš dozvěděl, že za všechno můžou Andílci, zavolal na mráček a Sluníčko se zase pomalu schovalo.

Celá pohádka byla doprovázena hudebními nástroji (flétnou, kytarou,…). Po pohádce si děti zacvičily, zatančily, hádaly hádanky, poznávaly pantomimu. Dětem se pohádka líbila a na závěr dostaly omalovánku.

Děkujeme za milou návštěvu a budeme se těšit na příště.

Klapušová Lucie

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.