Sluníčková olympiáda

Dne 24.9. 2020 v dopoledních hodinách si pro děti z naší školičky, v rámci Evropského sportovního školního dne a svých studií, připravila slečna Terezka Venclová na školním hřišti Sluníčkovou olympiádu.

Děti si nejprve společně se svými učitelkami a asistentkami pověděly, co to je olympiáda a také o bezpečnosti na školním hřišti i jednotlivých stanovištích. Paní ředitelka rozdělila děti do skupinek, které dostaly přidělené paní učitelky a asistentky a olympiáda mohla začít. Každý z dětí měl svoji záznamovou kartičku, kam po splnění úkolu obdržel smajlíka v barvě daného stanoviště.

Tak jsme viděli malé sportovce, jak:

1. skákali do ,,dálky“ do písku
2. skákali v pytli
3. bravurně projeli slalom na motorkách a odrážedlech
4. pečlivě přenášeli pingpongový míček na lžíci
5. trefovali se míčkem na cíl v podobě klauna
6. zdolávali opičí dráhu, ve které podlézali překážku, skákali snožmo, přeskakovali překážku a prolézali tunelem

Naši malí sportovci vyhráli všichni a za svoje sportovní úspěchy dostali diplom, pitíčko a mléčný řez, a tak jsme se všichni rozloučili s létem.

Iva Kunková