Výpravná cesta za strýčkem Podzimem

Dnes ráno přišla do naší školky velká obálka s dopisem od strýčka Podzima. V dopise stálo, že je pro nás nachystaná podzimní výpravná cesta plná zábavných úkolů. Správnou cestu prý poznáme podle šipek a barevných fáborek.

Děti tedy na nic nečekaly, oblékly se a společně jsme se vydali na cestu směr Bělá nad Svitavou. Na chodníku byly opravdu nakreslené šipky, které nás dovedly až k prvnímu úkolu. Po splnění jsme pokračovali do kopce podle zelených a oranžových fáborek dál mezi zahrádkami a na konci jsme zjistili, že strýček Podzim si pro nás připravil dohromady 11 úkolů, které jsme všechny poctivě společnými silami zvládli. Mezi úkoly se objevilo například poznání ovoce a zeleniny na kartičkách a následný rozklad slov na slabiky, zpěv písní „Vyletěl si pyšný drak“, nebo „Cib, cib, cibulenka“. Strýček Podzim si děti vyzkoušel i v tancování na píseň „Měla babka“, nebo v recitaci v říkadle: „Hruška na zem padala“. Využili jsme i přírodnin, a to ke stavbě geometrických tvarů a domečků pro lesní skřítky.

Po úspěšném splnění všech úkolů čekala na děti ve školce odměna v podobě balíčků se zdravými dobrotami.

Venclová Barbora, DiS.