SVATOMARTINSKÝ TÝDEN V NAŠÍ ŠKOLIČCE U DVOU SLUNÍČEK

V týdnu 8.-12.11.2021 se v naší školce konal „Svatomartinský týden“.

V pondělí jsme začali společným tvořením lampionků – lucerniček. Také jsme děti seznámili s tím, co nás celý týden čeká – příběh, písničky a básničky o sv. Martinovi.

V úterý ráno jsme si s dětmi procvičili jemnou motoriku při stříhání, trhání, mačkání a lepení „Svatomartnské husy“. Odměnou pro nás bylo divadlo JOJO s pohádkou: ,,O sněhovém nadělení, které mají děti velice rády. Divadlo, jako vždy, překvapilo krásnými loutkami, kulisami, zábavným a originálním dějem, do kterého se děti aktivně zapojily a ve kterém se seznámily se zimním obdobím.

Za představení i profesionální přístup moc děkujeme a těšíme se na další setkání. Ve středu jsme si s dětmi zahráli na pekaře a připravili si svatomartinské rohlíčky. Každé dítko si udělalo svůj originální rohlíček. Ve čtvrtek si děti příběh o Martinovi zahrály. Popřáli jsme k svátku Martinům. Na závěr jsme celý týden ukončili rozsvícením lucerniček.

Iva Kunková