Vánoční pečení a tvoření vánočních dárečků

Začátkem prosince proběhlo v naší MŠ vánoční pečení, kdy se děti zapojily do přípravy lineckého cukroví, vanilkových rohlíčků a perníčků. Jedním z dárečků, který si děti pro své blízké připravily, byl letos i velký perník ve tvaru zvonečku, ozdobený sněhovou polevou a sypáním. Vánoční pečení patří v naší školce již ke každoroční tradici a dětmi je velmi oblíbené.

Dalším dárečkem je letos vánoční sypaný čaj, jehož složení podporuje dobrý spánek. Děti si čaj samostatně naplnily do papírových sáčku, které si dle své fantazie pokreslily pastelkami a fixami. K dobrému čaji a perníku se hodí také vánoční výzdoba na stůl. O tu se děti také letos postaraly. Za pomoci p. učitelek si vyrobily vánoční svícínek z jedlových větviček.

Na památku jsme rodičům společnými silami vyrobili rámeček ze špachtlí ve tvaru hvězdičky s fotkou dětí u vánočního stromečku a nezapomněli jsme ani na přáníčko.

Pevně věříme, že naše snažení oceníte a veškeré dárečky se vám budou líbit. Krásné a poklidné Vánoce přejeme všem.

Barbora Venclová, DiS.