11.05.2015 – Princezna ze mlejna a hřiště u OÚ

Na pondělí 11. 5. 2015 si pro nás školáci ze ZŠ Brněnec připravili divadelní představení „Princezna ze mlejna“. Pohádka se konala v Lidovém domě v Moravské Chrastové.

Před odchodem jsme si všichni společně zopakovali pravidla bezpečnosti při chůzi ve dvojicích po chodníku a při přecházení vozovky. Dále jsme si také připomněli, jak se budeme chovat během divadelního představení. Žáci nám zahráli pohádku na motivy filmového zpracování „Princezny ze mlejna“. V pohádce jsme viděli mládence Jindřicha, který hledal zakletou princeznu, krásnou Elišku a samozřejmě čerta s vodníkem. Pohádka dopadla dobře a všem se nám moc líbila.

Po skončení představení jsme se zastavili na hřiště u Obecního úřadu. Děti si vyzkoušely houpačky, kolotoč, skluzavku, houpací autíčko a koníka a další prolézačky. Po příjemně stráveném slunečném dopoledni jsme se s chutí vraceli do naší školičky na obídek.

Barbora Venclová