Výpravná cesta za velikonočním zajíčkem

V pondělí ráno přišel do naší školky dopis od velikonočního zajíčka. V dopise se psalo, že někde v okolí školky je ukrytý poklad, ke kterému nás dovedou šipky a barevné fáborky. A aby prý to děti neměly tak jednoduché, musí cestou splnit úkoly, které si pro ně přichystal sám velikonoční zajíček.

Cesta vedla „Mezi zahrádkami“, kde na děti čekalo 7 obálek s různými úkoly. Děti měly například zazpívat libovolnou jarní písničku, zahrát si pohybovou hru „Zajíček v své jamce“, uhádnout zvuky domácích zvířátek, pojmenovat správně zvířecí rodiny, nebo vyjmenovat znaky Velikonoc.

Všechny úkoly zvládly děti bez problémů. Dobře značená cesta zavedla děti nakonec opravdu až k vysněnému pokladu, ve kterém se skrývaly velikonoční balíčky s všelijakými dobrotami.

Tato akce se stala za poslední roky již tradicí naší MŠ a věříme, že i tentokrát si ji děti užily. Přejeme krásné velikonoční svátky všem.

Venclová Barbora, Dis.