Beseda s MUDr. Janou Illovou

V úterý 01.11.2022 po svačince za dětmi do školky přišla paní zubařka MUDr. Jana Illová. Nejprve se dětem představila. Poté si s nimi začala povídat o tom, proč jsou zoubky důležité, co je pro ně zdravé a naopak škodlivé a jak je důležité, se o zoubky starat. Některé děti hádaly, jiné dokázaly na dané otázky odpovídat. Pak si prohlédly několik druhů kartáčků, které jsou vhodné a které zase špatné pro dětský chrup. Paní zubařka nás seznámila s tím, jak správně si zoubky čistit a že se návštěvy u paní doktorky opravdu bát nemusí. Také se děti staly zubaři a zubařkami, procvičily si, jak se spravují zoubky s využitím modelíny a formiček na zoubky. Beseda děti moc bavila, zapojily se všechny. Také byly překontrolovány kartáčky v umývárně. Závěrem děti předaly dárečky, dostaly od paní zubařky lízátka bez cukru a pastu na zuby.

Děkujeme za poučnou besedu a budeme se těšit zase příští rok.