Lesní zvířátka se představují – aneb beseda s panem myslivcem

Ve středu 16.11.2022 navštívil naši mateřskou školu pan myslivec Jan Datinský. Dětem jsem Honzu představila já, protože jsem chodívala na základní škole do přírodovědného kroužku a do Skautu, které vedl. Vždy jsem měla ráda přírodu, jezdívali jsme na různé soutěže, akce, pomáhali sázet stromky, čistit lesy. Byl to pro mě příjemně strávený čas. Na základě této dobré zkušenosti jsem neváhala a požádala o besedu u nás ve školce, se kterou Honza souhlasil. Honza si s dětmi povídal o zvířátkách, která žijí u nás v lese, využíval k výkladu obrázky, procvičoval názvy zvířátek i mláďátek. Mluvil s dětmi o potravě, která mají zvířátka ráda, která jim naopak škodí. Také měl ukázku parůžků a lebky malého srnce. Děti beseda bavila, aktivně se zapojovaly do konverzace a odpovídaly na otázky.

Závěrem za všechny děti poděkoval Kajík a obdaroval Honzu dárečky. Děti na oplátku dostaly krásné krmítko, do kterého mohou sypat zrníčka pro ptáčky.

Děkujeme za velmi pěknou a poučnou besedu o zvířátkách a těšíme se na jaro, až si budeme povídat o ptáčcích.