26.05.2015 – Pohádka „Babička Chrota vypráví”

Dnes za dětmi do školky přijela pohádka, kterou vyprávěla babička CHROTA. Byl to vlastně velmi starý hudební nástroj a i celá pohádka byla o hudebních nástrojích. Kamarádky ZOBCOVÉ flétny (sopraninová zobc. flétna, sopránová zobc. flétna, altová zobc. flétna, tenorová zobc. flétna, basová zobc. flétna) si chtěly hrát s PANOVOU flétnou a s OKARINOU. Flétničky si s dětmi zazpívaly písničky: Ovčáci, čtveráci; Holka modrooká; Včelí medvídci. Potom se k flétničkám přidala i PŘÍČNÁ flétna. Jenomže jim všechno začal kazit BERANÍ ROH, protože měl velmi silný zvuk. A protože se prý beraní roh bál komárů, tak mu děti s flétničkami zazpívaly písničku: Komáři se ženili. Beraní roh šel žalovat TRUMPETĚ, ale vymýšlel si nepravdivé věci. Trumpeta začala hubovat flétničkám. Potom se do toho vložil KLARINET. Klarinet šel správně ukázat ke stolu Jeníček. Postupně se děti v pohádce seznámily i s dalšími hudebními nástroji, například: houslemi, loutnou (s tou si zazpívaly písničku Prší, prší…), s harfou, mandolínou, bubínkem. Děti se přesvědčily, že hudební nástroje lze vyrobit z čehokoliv, například: z hadice od pračky, z kosti, kousku dřeva, bambusu a podobně. Dětem se celé představení velmi líbilo, aktivně se zapojovaly do celé pohádky a po pohádce si mohly všechny nástroje zblízka prohlédnout.