Den s netopýrem

Příchod jara jsme oslavily návštěvou Domu přírody v Moravském krasu. Tentokrát jsme zvolily program “Den s netopýrem”.

Děti se na výlet těšily, a proto ráno velmi netrpělivě vyhlížely příjezd autobusu. Cesta utekla rychle a hurá do, nám již známého, Domu přírody.

Nejprve jsme se seznámily s životem netopýrů prostřednictvím příběhu o netopýřici Nety.

Zjistily jsme, co netopýři jedí, kdy a jak spí, jak vidí a slyší. Už také víme, jak netopýrovi pomoci, pokud bychom ho našly ztraceného v přírodě.

Prohlédly jsme si interaktivní expozici věnovanou netopýrům, prozkoumaly umělou jeskyni a zahrály si smyslovou hru na netopýra a můru.

Dopoledne jsme zakončily pobytem venku v blízkosti Domu přírody.

Děkujeme za krásné dopoledne a budeme se těšit brzy na viděnou.

Hana Hašková