02.09.2015 – Sluníčková pohádka, divadélko Sluníčko

Dnes za námi do naší školičky přijelo maňáskové divadélko Sluníčko a přivezlo nám rovnou tři pohádky – O Červené řepě, Proč si nikdo nechtěl hrát s prasátkem a O kůzlátkách.

Celým pořadem provázeli dvě žlutá kuřátka, se kterými jsme si zazpívali spoustu pěkných písniček, například Šla Nanynka do zelí, Skákal pes, nebo Jedna dvě. Jako první jsme zhlédli pohádku O Červené řepě. Děti pohádku moc dobře znaly, radily postavičkám, koho je třeba zavolat, aby se řepa vytáhla. Druhá pohádka byla o prasátku, se kterým si nikdo nechtěl hrát, protože se neumývalo a bylo celé špinavé. Prasátku nakonec pomohl pejsek s kočičkou. A třetí pohádka byla O kůzlátkách, kde se neposlušný vlk pokoušel sníst tři malá kůzlátka. Máma koza naštěstí přišla však a tak i poslední pohádka měla šťastný konec.

Dětem se všechny pohádky líbily, tleskaly, zpívaly a během celého dne si o nich povídaly. Děkujeme divadélku Sluníčko a těšíme se zase někde na shledanou.

Barbora Venclová