22.09.2015 – Uspávání sluníčka, rozloučení s létem a výlet na Rozhraní

Tento den jsme se všichni společně vydali rozloučit se s létem, uspat sluníčko a přivítat podzim. A protože nám už od rána krásně svítilo sluníčko a my jsme si to venku chtěli pořádně užít, tak jsme se vydali na výlet na Rozhraní. Děti si na cestu nachystaly papírová sluníčka, která vlastnoručně namalovaly, paní kuchařka nachystala svačiny a každé z dětí si nezapomnělo vzít i batůžek s dobrotami od maminek. Zopakovali jsme si pravidla bezpečnosti při chůzi podél silnice a také při cestování vlakem a vyrazili jsme. Při chůzi podél silnice starší děti pomáhaly mladším kamarádům. Po cestě jsme pozorovali ovocné stromy, keře, hejno ptáků chystající se na odlet do teplých krajin. U studánky jsme si povídali o čistotě vody v ní a s Jaruškou jsme si zopakovali barvy kontejnerů a jak správně třídit odpadky. V Půlpecnu jsme koníkům v ohradě zazpívali písničku „ Když se zamiluje kůň” a kousek od koníků jsme si udělali i přestávku na svačinu. Po dobré svačině jsme už šli pěšinkou kolem splávku a vodníka až na Rozhraní. Některé děti, které na Rozhraní bydlí, nám ukázaly svůj domov. Na Rozhraní jsme počkali na vláček a potom už jsme se vláčkem vezli zpátky do Brněnce. U řeky jsme se rozloučili se sluníčky a poslali jsme je po řece do moře. Tím jsme se také rozloučili s LÉTEM a přivítali PODZIM.

Lenka Kabelková