30.09.2015 – Velká vycházka do Březové na hřiště

Tématem tohoto týdne bylo sportování, a proto jsme si na středu pro děti připravili vycházku do Březové, na dětské hřiště.

Děti si ráno s paní učitelkami připomněly pravidla bezpečné chůze ve dvojicích, správné přecházení vozovky apod. Na vycházku jsme se vydali kolem půl deváté a cestou jsme viděli spoustu zajímavých věcí. Na řece Svitavě jsme pozorovali kačenky a kačera, z jedné zahrádky na nás vykukoval vodník a také jsme si zopakovali názvy stromů, keřů, ovoce a zeleniny. V cíli jsme se občerstvili chlebíčkem a jablíčky a pak už hurá sportovat. Některé děti si zahrály fotbal na opravdovém fotbalovém hřišti, jiné vyzkoušely prolézačky, skluzavku, nebo houpacího koníčka a krokodýla.

Dětem se na hřišti moc líbilo a užili jsme si velice pěkný den. I když se nám z hřiště nechtělo, těšili jsme se na výborný oběd od naší paní kuchařky Janičky – svíčkovou omáčku.

Barbora Venclová