18.02.2016 – Malostranská zimní pohádka v Letovicích

Ve čtvrtek 18. 2. 2016 se naše mateřská škola U DVOU SLUNÍČEK vydala autobusem do Letovic na divadelní představení Malostranská zimní pohádka. Už od rána jsme si s dětmi povídaly o tom, co nás dnes čeká a děti byly na divadelní představení zvědavé a velmi se těšily. Po svačince jsme si s dětmi zopakovaly pravidla bezpečnosti a chování, které musíme v autobuse a při divadle dodržovat. Děti divadelní představení přivítaly potleskem a pokřikem „DIVADLO“. Když přijde zima a napadne sníh, je to skvělá příležitost pro dětské zimní radovánky – koulování, sáňkování i stavění sněhuláků a ne ledajakých. Sněhuláci totiž ožijí a začnou se chovat jako lidé. Začínají se dohadovat na ulici o tom, který z nich tam stál první a komu ulice patří. Hádku ukončí ztracený pejsek, protože se sněhuláci spojí při hledání jeho ztraceného domova. Nakonec sněhuláci domov pejska našli a pohádka nám končí dobře. To vše jsme mohly vidět v pohádce manželů Kopeckých. Dětem se pohádka a cesta autobusem moc líbila.

Barbora Zeráková