04.03.2016 – Návštěva Městské knihovny ve Svitavách

Tématem celého týdne bylo „Kniha přítel člověka“. A proto jsme si pro děti připravily exkurze hned ve dvou knihovnách. Ve středu 2. března jsme byly v Obecní knihovně v Moravské Chrastové, a v pátek 4. března nás čekala návštěva Městské knihovny ve Svitavách.

Děti se těšily na cestu autobusem i na samotnou knihovnu. Ihned u dveří nás přivítala p. knihovnice. Nejprve nás provedla všemi částmi knihovny, viděli jsme dětské oddělení, oddělení pro dospělé, studovnu a různé kanceláře. Děti se dozvěděly spoustu nových informací, například čím se liší malá knihovna od velké, jakým způsobem se půjčují knížky, jaké existují druhy literatury a tak dále. Po prohlídce na nás v dětském oddělení čekala svačinka. Dětské batůžky byly plné dobrých svačinek, a tak se děti občerstvily. Po svačince jsme se přesunuli do vedlejší místnosti, kde měla p. knihovnice pro děti připravené povídání o knížkách a také pohádku o dráčkovi. Samotného dráčka si děti poté vyrobily z papíru. Na závěr si děti mohly půjčit jakoukoli knížku z dětského oddělení a prohlédnout si ji. S dráčkem v batůžku a s pěkným zážitkem jsme se vraceli zpět do naší školičky.

Velice děkujeme celému týmu Městské knihovny ve Svitavách za strávení příjemného dopoledne.

Barbora Venclová