21.03.2016 – Aprílová pohádka, vystoupení divadélka Jó-Jo

V pondělí 21. 3. 2016 přijel do MŠ U Dvou sluníček Divadelní soubor Jó-Jo s Aprílovou pohádkou. Hned od rána se děti moc těšily. Po svačince si zopakovaly pravidla slušného chování během vystoupení. Když divadlo přijelo, děti pěkně pozdravily a posadily se na židličky. Než si divadelnice nachystaly vše k vystoupení, děti jim zazpívaly písničku: „Slepičí rodinka.“ Pak se děti ztišily a divadlo mohlo začít. Divadelnice zazpívaly uvítací píseň, a pak se ptaly dětí, jestlipak vědí, co je to ten apríl. Děti na tuto otázku dokázaly odpovědět, že jsou to různé žertíky, špásy, legrace. A přesně takhle podobně začala pohádka. Hlavními hrdiny byl vodník Bonifácek, který uměl vodnický škleb a kulil očka, jeho nejoblíbenější a milá kamarádka Čárybrčka, která si koupila nové šaty a krásný deštník, mráček Apríláček, zvířátka a skřítci Apríláčci. Když začal mráček pršet poprvé, skřítci se probudili a hned od prvopočátku přemýšleli, jaké neplechy budou vyvádět. Cvrčkovi začarovali housličky, zelenou housenku začarovali do duhové a také přičarovali mořské ryby. Ale nejhorší na tom všem bylo, že si bez dovolení půjčili od Čárybrčky kouzelnou hůlku, kterou svojí neopatrností zlomili. A když ji vraceli, nikomu nic neřekli. A Čárybrčku proměnili také ve velikého draka. Od kouzla jí pomohl Bonifácek a děti. A Čárybrčka pomáhala ostatním, ale kvůli zlomené hůlce bylo vše špatně. Zvířátka byla smutná a nešťastná. Opět pomohl svým kouzlem Bonifácek a Čárybrčka vše napravila. A skřítkové? Díky domluvě Bonifácka se šli všem omluvit. A že vše dobře dopadlo, tak se na skřítky nikdo nezlobil a bylo jim odpuštěno. Ale začalo pršet a pro Apríláčky to znamenalo, že už musí jít spát. Pohádka se dětem líbila a byla velmi poučná. Nevyplácí se brát cizí věci bez dovolení.