01.06.2016 – Mezinárodní den dětí v MŠ

Největším svátkem pro děti je jejich den, 1. červen. Děti už od rána věděly, že pro ně bude nachystán trošku jiný den. Den plný soutěží, úsměvů, dobré nálady. Paní učitelky se převlékly za pohádkové postavy. Barunka V. se proměnila v Červenou Karkulku, Barunka Z. v Křemílka a Jaruška ve Vochomůrku. Také pro děti nesmělo chybět občerstvení,  medaile, úžasná perníková sluníčka  od paní ředitelky Lidušky  a diplomy. Po vydatné svačince se děti seznámily s programem, který pro ně byl nachystán. Také si děti zopakovaly pravidla bezpečnosti, aby se nikomu během plnění úkolů nic nestalo. Pak se děti převlékly a seřadily se před školkou. Společně přišly na hřiště, kde pro ně bylo nachystáno proudové cvičení. Nejprve jim paní učitelka Jaruška – Vochomůrka  předvedl  jednotlivé disciplíny: slalom na motorce mezi kužely, prolézání strachového tunelu, skákání v pytli mezi kužely, házení na vodníka balónky, přejití obrácené lavičky s rovnováhou, skákání do písku. Děti úkoly splnily.  Někdo měl trošičku problémy, ale to vůbec nevadilo. Děti se při nich bavily. Po splnění všech disciplín se děti seřadily do zástupu a byly obdarovány medailemi, za které pěkně poděkovaly. Pak se všichni přesunuli na školní zahradu, kde se bouchlo šampaňské a baštily se křupky, tyčinky, preclíky, polomáčené oplatky. Vše, co mají děti rády. Pak si děti hrály dle vlastní fantazie. Poslouchala se hudba, tancovalo se, zpívalo. Nálada a zábava byla úžasná. A domů si děti odnesly balíčky plné dobrot a diplomy na památku.

Chtěla bych poděkovat všem, kdo se Dětského dnu zúčastnili.

Jarmila Homolková

[Best_Wordpress_Gallery id=“40″ gal_title=“01.06.2016 – Mezinárodní den dětí v MŠ“]

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.