07.06.2016 – Setkání s brněneckými hasiči

Název integrovaného bloku pro minulý týden byl „Ten dělá to a ten zase tohle“ a tento týden, od 6. června děti probírají dopravní prostředky. A proto jsme si pro děti pro děti domluvili setkání s hasiči z obce Brněnec.

Po zaznění úvodní sirény nás přivítal pan Kozák. Vysvětlil dětem, co je náplní jeho práce a děti se mohly ptát na cokoliv, co je zajímalo. Dětem se asi nejvíce líbila vysílačka, přes kterou p. Kozák mluvil s ostatními hasiči. Po zodpovězení všech dotazů přijela velká hasičská cisterna se dvěma dalšími hasiči. Hasiči rozmotali hasící hadice a děti si mohly vyzkoušet hasit. Všechny nás zaujala tvořící se duha. Poté hasiči vylezli na cisternu a předvedli nám hašení z vodního děla. Vzhledem k slunečnému počasí nám ani trošku nevadilo, když nás páni hasiči trošku postříkali.

Děti dostaly od hasičů za odměnu sladká lízátka, za která moc děkujeme. Hasičské dopoledne se vydařilo a těšíme se na další spolupráci.

Barbora Venclová

[Best_Wordpress_Gallery id=“41″ gal_title=“07.06.2016 – Setkání s brněneckými hasiči“]