23.06.2016 – Výstava modelů železnic v Muzeu Svitavy

Ve čtvrtek 23. června se paní učitelky s dětmi vydaly autobusem na výlet do Svitav na výstavu vláčků v muzeu. Před odjezdem jsme si společně v komunikativním kroužku zopakovali pravidla slušného chování, bezpečnost v autobuse a také jsme si zazpívali písničku „Autobus“. Během cesty děti pozorovaly okolí přírody. Při příchodu do muzea děti dostaly jízdenku a vydaly se na cestu po muzeu. Děti si mohly prohlédnout různé modely vlaků, jak historických, tak i moderních, vyzkoušely si železniční uniformy, jak se dříve pouštěl vlak a jak se telefonovalo. Děti se také podívaly na velký model železnice, kde i viděly, jak vlak jede. Nakonec se děti podívaly na hotové stavby ze stavebnice Merkur a některé děti si vyzkoušely postavit stavbu vlastní. Děti z výletu byly nadšené a těší se na výlet další.

Barbora Zeráková

[Best_Wordpress_Gallery id=“49″ gal_title=“23.06.2016 – Výstava modelů železnic v Muzeu Svitavy“]