27.09.2016 – Velká vycházka v okolí mateřské školy

Na tento den jsme pro děti připravili „Velkou vycházku v okolí mateřské školy“. Už od rána jsme si s dětmi povídali o tom, co nás dnes čeká, děti byly zvědavé a na velkou vycházku se moc těšily. Po svačince jsme si společně zopakovali pravidla bezpečnosti, které musíme během cesty dodržovat, a přečetli si dopis, ve kterém byly napsány pokyny a směr kam se má jít. Děti se oblékly a vydali jsme se na cestu. Děti pečlivě sledovaly, kudy mají jít, a to podle barevných pentliček a šipek. A tam, kde byly dvě pentličky u sebe, tak čekal na děti úkol, který musely správně splnit. Děti musely například zarecitovat básničku o jejich školičce, zazpívat písničku o sluníčku a zahradníkovi, vyjmenovat nějakou zeleninu, ovoce a určit jejich barvu, uhádnout ovocné a zeleninové hádanky, zacvičit si a zahrát si hru „Zlatá brána“. Děti byly velmi šikovné a všechny úkoly splnily správně. Po návratu do školky děti obdržely sladkou odměnu v podobě oplatku.

Barbora Zeráková

[Best_Wordpress_Gallery id=“68″ gal_title=“27.09.2016 – Vycházka s úkoly“]