07.10.2016 – Podzimní radůstky s Milanem

V pátek 7. října očekávala naše školička vzácnou návštěvu – Strýčka Podzima. Děti od rána zdobily srdíčka a kreslily obrázky pro tohoto hosta, kterým byl ve skutečnosti pan učitel Milan Hakl.

Strýček Podzim děti přivítal písničkou „Pod naším okýnkem“. Děti si všímaly jeho krásného klobouku, který byl ozdobený jablíčky, hruštičkami a podzimními lístečky. Poté Strýček Podzim dětem zazpíval za doprovodu kytary písničku „Strýčku Podzime“. Děti si vyzkoušely „Jablíčkovou rozcvičku“, ve které představovaly jablíčko visící na jablůňce, houpající se ve větru, procvičily si celé tělíčko. Strýček Podzim nám také prozradil, že o jednom takovém jablíčku zná pohádku a děti pozorně poslouchaly. Do pohádky se aktivně zapojily – zpívaly, recitovaly, napodobovaly zvuky. Dále zazněla písnička „Povídala babička“. Po písničce Strýček Podzim ukázal dětem dva způsoby rozkrojení jablíčka – hvězdička, nebo srdíčko. Děti uhádly, že z jablíček se připravuje štrůdl a tak jsme si všichni společně zazpívali naši oblíbenou písničku „Štrůdlíček“. Refrén písničky: „Mňamy, mňamy, mňamy“ děti zpívaly s obměnami, jednou vesele, jednou smutně, pak zase rozzlobeně a tak dále. K poslechu i k tanci nám Strýček Podzim zahrál spoustu pěkných písniček s podzimní tématikou, například „Měla babka“, „Šel zahradník“, „Šla Nanynka“ nebo „Strom Bombardón“.

Nakonec dostaly děti nakrájená jablíčka a s písničkou „Pod naším okýnkem“ se se Strýčkem Podzimem rozloučily.

Barbora Venclová

[Best_Wordpress_Gallery id=“77″ gal_title=“07.10.2016 – Podzimní radůstky s Milanem“]