09.01.2017 – Velká zimní olympiáda

Jak to tak bývá, MŠ U Dvou sluníček pořádá pravidelně olympiády. A v zimě nesmí chybět Zimní. Sportů v zimě je hodně, jen si vybrat. A děti ze školky jsou velmi šikovné, umějí lyžovat, bruslit, hrát hokej, sáňkovat a bobovat bez nehody, válet koule ze sněhu a stavět sněhuláky, stavět iglú. Letos je počasí velmi příznivé a sněhu je dost. Proto nebyla potřeba na něco čekat. Zimní olympiáda se konala 9. 1. 2017.  Nejprve se děti posadily na židličky a zopakovaly názvy zimních sportů a správný postup při oblékání, na co nesmějí zapomínat, vždyť čepice nám sluší a schovává nám obě uši, a k nim také rukavice, kdyby přišla fujavice. Poté si zopakovaly pravidla bezpečnosti, jak se musím během sportování chovat, aby nedošlo k úrazu. A pak už hurá do šatny, správně a pořádně se obléknout, nachystat boby, sáňky, kužele a megafon. Zimní olympiáda se uskutečnila za bytovkou v Brněnci. Nejprve byly děti rozděleny do dvou družstev. Paní učitelky Jaruška a Barunka děti seznámily s disciplínami a názornými ukázkami:

• Sjezd z kopečka, vyběhnout na kopeček, předat sáňky
  • Paní učitelky vozily děti mezi kužely
  • Děti běhaly se sáňkami mezi kužely
  • Běh mezi kužely ve sněhu

Nakonec zaznělo: „Zimní olympiádě“ 3x HURÁ. Olympiáda měla úspěch, děti sportování bavilo, měly dobrou náladu a usmívaly se. Po splnění všech zimních úkolů byla volná zábavy – sáňkování, bobování, házení koulí, stavění sněhuláků. Ve školce byly děti odměněny pitíčkem, medailí a diplomem.