22.02.2017 – Neználek na Měsíci

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

Ve školce jsem si s dětmi povídala o naší planetě, naší Zemi. Jak vypadá, jak je krásná, co na ní vše žije, roste, jak to vypadá. Děti toto téma velmi zajímalo, neboť Země je jedna z planet naší sluneční soustavy. A Slunce, které vidíme na obloze a bez kterého se život na naší planetě neobejde, je jednou z hvězd naší sluneční soustavy. Prohlížely jsme si s dětmi různé encyklopedie, četly popisky k obrázkům, zkoušely jsme poznat hvězdy a souhvězdí. Děti byly zvídavé a pozorné. K tomuto téma se mi zalíbila kniha „Neználek na Měsíci“. Paní Ivanovová přišla za námi do MŠ ve středu 22. 2. 2017. Než za námi přišla, děti nakreslily přáníčka a paní ředitelka koupila krásný petrklíč pro radost. Pak se děti posadily do kroužku a zopakovaly si pravidla slušného chování. Když paní knihovnice vstoupila do třídy, děti velmi pěkně pozdravily, paní Ivanovovou přivítaly a předaly jí dárečky. Bylo vidět, že dárečky udělaly velkou radost. Potom paní knihovnice začala vyprávět o skřítkovi Neználkovi a o jeho kamarádovi Buřtíkovi, který moc rád jedl a podle toho také vypadal. Tihle dva skřítkové se chtěli podívat na Měsíc, jakpak se tam asi dostali? Děti pohotově odpověděly, že raketou. A pak dál děti poslouchaly, co vše Neználek na Měsíci viděl a také zažil. Že žít na Měsíci není tak jednoduché, i obyvatelé jsou jiní. Ale jak víme, v pohádkách vše dobře dopadne. A je to i díky kamarádům, na které se můžeme kdykoliv spolehnout. Závěrem si děti vykreslily omalovánku s raketou a dokreslily dle vlastní fantazie i planety.

Děkujeme za krásné vyprávění a budeme se těšit na další setkání.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.