27.03.2017 – Ferda mravenec

Projekt „Pohádka na každý měsíc“

Už se nám posunul čas, ráno je tma a večer bývá déle světlo. Přichází Jaro. Probouzí se příroda, ptáčci se nám rozezpívali a určitě se probouzejí i jiná zvířátka. Kdopak asi? No přeci i mravenečci. A nejznámější z nich je od Ondřeje Sekory – Ferda mravenec. S tímto mravencem děti seznámila v pondělí 27. 3. paní Ivanovová. Děti se moc na návštěvu těšily a také na to, jak se dozvědí, nové věci. Třeba, že jaru se dříve říkalo Vesna. Že Ferda byl velice šikovný a rád pomáhal. Měl hodně kamarádů a největším byl brouk Pytlík, který všechno věděl. A jak to bylo možné? Narodil se totiž v kině a tak byl moc a moc chytrý. Ale když potřeboval Ferda pomoc, musel si poradit sám. Ale jak to bývá, našli se i ti, co Ferdovi škodili. Jeho milovaná Beruška, zlý šnek a jiná zvířátka. Ale přátel je vždy více. Těch, na které se můžeme kdykoliv spolehnout. Po krásném příběhu o Ferdovi šly děti na vycházku k Šafářově skále, kde pozorovaly mraveniště, celkem pozorovaly 4. Také poslouchaly zpěv ptáků a vedly mezi sebou rozhovory nejen o mravencích, ale o všem, co je zaujalo.

Děkuji paní Ivanovové za pěkné vyprávění a spolupráci, kterou má s naší školičkou U Dvou sluníček.

Jarmila Homolková

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt „Pohádka na každý měsíc“. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.