07.04.2017 – Velikonoční pečení

Velikonoce se již kvapem blíží a tak i naše školička se na ně pečlivě připravuje. K Velikonocům neodmyslitelně patří velikonoční pečení. V pátek děti pomáhaly p.učitelkám s perníčky a s lineckým cukrovím. V úvodu se děti dozvěděly, z čeho jsou těsta vyrobená, jaké suroviny p. učitelky použily, poté si všechny děti šly umýt ručičky a mohlo se začít. Děti se zapojily do válení těsta, do vykrajování velikonočních motivů a do cukrování. Práce šla dětem tak rychle od ruky, že p. kuchařka Ivanka nestačila ani měnit plechy v troubě. Na cukrovíčku si děti pochutnají před velikonočními prázdninami.

Barbora Venclová