10.04.2017 – Velikonoční radůstky se strejdou Mílou

Velikonoce – svátek jara a lidová tradice. Velikonoční radůstky, to bylo vystoupení, které se konalo v pondělí 10. 4. 2017 v MŠ U DVOU SLUNÍČEK pod vedením pana učitele Milana Václava Hakla. Děti si po svačince zopakovaly pravidla slušného chování, zopakovaly si jarní písničky a těšily se na radůstky s Milanem. Po přivítání Milan dětem zazpíval píseň „Mrskačka“, která se velmi hodila k tématu. Děti z oranžových sluníček se přidaly, píseň znají a mají ji rády. Pak se děti dozvěděly o týdnu před velikonocemi, jaké jsou – modré pondělí, šedivé úterý, škaredá středa, zelený čtvrtek, Velký pátek, bílá sobota, neděle – Boží hod Velikonoční a Velikonoční pondělí. Také Milan děti seznámil děti s Velikonoční pohádkou, chlapcem Ťulínkem a zlém a vypočítavém chlapci Vykukovi. Ale jak to v pohádkách bývá, i tato dopadla dobře. Vykuk se polepšil, byl už hodný, poslušný a kamarádský. Také si děti zacvičily velikonoční rozcvičku, usínaly při krásné ukolébavce a zaskákaly si s Bobem. A velikonoční veselí skončilo tancováním dětí, kterým se radůstky moc líbily. Děkujeme panu Milanovi za pěkné radůstky a budeme se těšit na další setkání.