Mikulášská nadílka

Pátý prosinec patří mikulášské nadílce. Bylo tomu tak i v naší školce U dvou Sluníček. Kolem deváté hodiny se ozvalo zvonění a ve dveřích jsme mohli vidět Mikuláše i s andělem a čertem. Děti návštěvu hlasitě pozdravily a už vyčkávaly, co si bude dít dále. Mikuláš zazpíval dětem na uvítanou písničku. Ani děti se však nenechaly zahanbit a ihned spustily „Mik, miku, mikuláš“ a „Mikuláš ztratil plášť“. Mikuláš si přál i něco pro čerta, a tak oranžová sluníčka předvedli čertovskou básničku „Bum, bum, ratata“. Poté následovala pohádka od anděla o čertíkovi. A po pohádce už slíbená nadílka. Odměněny byly nakonec všechny děti, žádné nebylo chyceno do pytle, ani odneseno do pekla. Vše dobře dopadlo a tak už nezbývalo nic jiného, než si pořádně zatancovat a zbaštit si dobrůtky z mikulášského balíčku.

Barbora Venclová